Rodinný dům 10

Rodinný dům typu A je součástí souboru devíti pasivních rodinných domů, které vytvářejí architektonicky jednotný celek. Nově navržené domy jsou uspořádány na nově rozdělených pozemcích šachovnicově tak, že si vzájemně nestíní a umožňují výhled do soukromé zahrady i krásného údolí Zlína. Mezi horní a spodní řadou domů je na hranici pozemků navržena zelení osázená opěrná stěna, která umožňuje výškově vyrovnat zahrady tak, že pozemky nabízejí soukromí a příjemné rovinaté místo k pobytu.

Dům

Dispozice: 5+kk
Typ: A1
Garáž: 2 auta
Čistá podlahová plocha: 188,0 m²
Cena domu s pozemkem na klíč: 8 900 000 Kč

Pozemek

Číslo pozemku: p.č. 1392/
Plocha pozemku: 1007 m²

Dispoziční řešení

Dispozičně je dům navržen jako dvoupodlažní s garáží pro jedno (A2) nebo dvě (A1) auta ve druhém podlaží. Ve vstupním druhém podlaží se dále nachází zádveří s dostatečným množství úložných prostor, koupelna, pracovna a ložnice se šatnou. V prvním podlaží je pak situován prostorný obývací pokoj s velkorysou kuchyní. Obývací pokoj disponuje velkým oknem s výhledem do údolí, velkým francouzským oknem na terasu se zahradou a krbem ideálně umístěným ve schodišťové stěně. Dále se v prvním podlaží nachází samostatné WC s umyvadlem, technická místnost, komora, koupelna a dva dětské pokoje

 

Architektonické řešení

Architektonicky je objekt navržen jako jednoduchý kvádr s plochou střechu. Na fasádě se v čisté kompozici střídají velké bílé plochy jemné omítky s velkými prosklenými plochami. Hmota je dále členěna zapuštěním garáže a vstupních dveřích ve druhém podlaží. Toto zapuštění vytváří krytý vstup do domu i garáže. Posledním tvarovým vstupem do hmoty domu je terasa ve druhém podlaží, ze které je možné si vychutnat výhled na město v údolí.

 

Stavebně konstrukční řešení

Stavebně se jedná o zděnou stavbu z přesných velkoformátových vápenopískových cihel kombinovanou se železobetonovými stropy a konstrukcemi. Pro dosažení výborných tepelně-izolačních vlastností je dům nadstandardně zateplen šedým grafitovým polystyrenem, okna byla zvolena dřevěná s tepelně-izolačními trojskly a všechny detaily napojení konstrukcí byly řešeny v souladu s přísnými podmínkami kategorie pasivního domu.

 

Technologie

Technologicky je dům vybaven moderním plynovým kondenzačním kotlem s vestavěným zásobním pro ohřev teplé vody. Ve všech obytných místnostech v domě jsou navrženy rozvody podlahového vytápění. Pro snížení nákladů na vytápění jsou dále instalovány rozvody vzduchotechniky s rekuperací. Vzduchotechnika se stará o pravidelnou výměnu vzduchu v domě. Čerstvý vzduch je přiváděn do potrubí přes prachové a pylové filtry, ve výměníku je ohříván odváděným vzduchem a rozveden do všech místností v domě. Celý systém tak přirozeně přivádí čerstvý vzduch do interiéru a zabraňuje vzniku plísní, zatuchlin a množení bakterií. Díky tomuto systému větrání budete mít v domě stále čerstvý vzduch a bude se Vám vždy příjemně dýchat.

 

Standardy vybavení

Standardy vybavení rodinných domů byly vybrány ve spolupráci s architektem a tvoří nedílnou součást každého rodinného domu. V případě podlah a dveří můžete vybírat z několika barevných variant společnosti SAPELLI a QUICK STEP. Koupelny jsou navrženy s luxusní keramikou značky LAUFEN, bateriemi HANSGROHE a další. Samozřejmostí je použití jakéhokoliv vybavení dle vlastního výběru, kde Vám pak ceny našich standardů budou odečteny z ceny domu.

LAUFEN_Logoms

file1429532211ms

Paint Bucketsm

sapelilogocz

  • PDF specifikace použitých povrchů, materiálů a prvků ke stažení

Kontakt

ARTEX INVEST s.r.o.
IČ: 276 972 15

Zanechte nám vzkaz

Jméno a příjmení *

E-mail *

Telefon*

Text